Zondag 19 april staat onze oud-pupil Youssef El Kachati met NEC in de KNVB Bekerfinale tegen AZ in De Kuip te Rotterdam. Een bijzonder moment voor iedereen bij vv Noordwijk.
Want het begon hier. Wonend op een steenworp afstand van vv Noordwijk zette El Kachati als kleine jongen zijn eerste stappen op het voetbalveld in de Superliga van vv Noordwijk. Later speelde hij als B-junior nog een paar keer in de A-junioren.
Sparta Rotterdam meldde zich in het voorjaar van 2016 toen hij als tweedejaars B-junior bij vv Noordwijk speelde. Zijn carrière raakte daardoor in een stroomversnelling. Een erkenning voor het talent dat bij onze club was opgegroeid en een bewijs dat de jeugdopleiding van vv Noordwijk talenten voortbrengt die de top kunnen bereiken.
De weg naar de top verliep niet zonder hobbels. Na veelbelovende jaren bij Sparta Rotterdam, waar hij in 2018 debuteerde in het eerste elftal, liep zijn contract in 2020 ten einde. De nog 20-jarige Youssef keerde terug naar vv Noordwijk, nog erg ambitieus en met een carrière als profvoetballer nog steeds voor ogen. Hij had de strijd nog lang niet opgegeven.
Via Quick Boys, een avontuur in België bij KVC Westerlo en uiteindelijk Telstar bewees hij stap voor stap zijn waarde. Bij Telstar excelleerde hij werkelijk: nadat zijn spitspartner halverwege het seizoen vertrok, scoorde El Kachati 18 keer in zijn laatste 21 wedstrijden, inclusief cruciale goals in de promotie-play-offs waarmee Telstar Willem II naar de Eerste Divisie stuurde.
Die prestaties bleven niet onopgemerkt. Op 11 juni 2025 tekende El Kachati een driejarig contract bij Eredivisie-club NEC. De jongen van Duinwetering was definitief terug op het allerhoogste niveau.
En nu staat hij dus in de bekerfinale. Zondag 19 april, De Kuip, aftrap 18:00 uur NEC tegen AZ. En ergens op dat veld: Youssef El Kachati, de jongen die het allemaal leerde bij vv Noordwijk.
En wie weet wat er nog meer in het verschiet ligt. NEC staat momenteel op een Champions League-positie in de Eredivisie. Mocht dat zo blijven, dan is de kans reëel dat Youssef volgend seizoen niet alleen in De Kuip staat, maar ook op de grote Europese podia. Van Duinwetering naar de Champions League, het klinkt als een sprookje, maar bij Youssef weet je het maar nooit. 😉
Wij zijn ontzettend trots op je, Youssef. Succes zondag! 💚🖤❤️
📸 Wie herkent de kleine Youssef op deze jeugdfoto's van Duinwetering?